СІРЧАНІ ПРОБКИ

   

 

В слуховому проході існує близько 2000 сірчаних залоз, які виділяють приблизно 20г сірки в місяць.

    Сірчана пробка складається із вушної сірки, яку продукуються сірчаними залозами, секретом сальних та потових залоз, часточками епітелію шкіри зовнішнього слухового проходу.

    Вушна сірка виконує захисну функцію, захищає слуховий прохід від пошкоджень, пересихання, мацерації. Кисле середовище вушної сірки несприятливо впливає на бактерії, гриби які потрапили в слуховий прохід.Під час жування, розмови або позіхів виникає переміщення вушної сірки до отвору слухового проходу.

    Відомий ряд причин за яких виникають сірчані пробки – підвищена сірчаноутворююча активність сірчаних залоз, яка призводить до виникнення такої кількості сірки, коли вона не встигає виводитися із слухового проходу та накопичується в ньому перетворюючись на сірчану пробку.

    Сприяє застою сірки в слуховому проході, а саме, виникненню сірчаної пробки. Анатомічна участь або звивистість слухового проходу, запальні зміни, підвищений ріст волосся в зовнішньому слуховому проході і т.п.

    Сірчані пробки частіше виникають у громадян, працюючих в умовах підвищеного забруднення повітря пилом.

    Сірчана пробка може з’явитись в результаті неухильного проведення гігієни зовнішнього слухового проходу, частіше за все сірчана пробка виникає за рахунок проштовхування сірки із широкого відділу слухового проходу в більш вузький, так званий перешийок і спресуванню її біля барабанної перетинки, що виникає при надто глибокому введенні вушної палички або іншого предмету під час чищення вух.

    В більшості випадків сірчана пробка починає турбувати людину   коли у вухо потрапляє вода. При контакті з водою сірчана пробка збільшується в об’ємі і повністю займає слуховий прохід.

    Виникає закладеність вуха, шум у ньому, зниження слуху, інколи біль.

 

    Спроби самостійно видалити сірчані пробки різними  підручними засобами категорично забороняється. Це може призвести до травмування шкіри слухового проходу, перфорації барабанної перетинки, вторинному інфікуванні з розвитком отиту. Сірчана пробка повинна бути видалена спеціалістом оториноларингологом. Вибір методу видалення сірчаної пробки ґрунтується на даних огляду (отоскопний).