Лікар інфекціоніст КП "4МКЛ ПМР" Петько Г.А.

 

 

 

Інформація для пацієнта

 

   Дифтерія – гостре інфекційне захворювання з повітряно – краплинним шляхом передачі, яке характеризується запалення слизових оболонок зіву,носу,гортані та токсичними ураженням серцево – судинної і нервової системи,нирок.

    Збудником захворювання є дифтерійна паличка.

   Джерелом інфекції є хворий на дифтерію або носій токсичних штамів дифтерійної палички . Сприйнятливість до дифтерії висока. Оскільки проводиться планова імунізація дітей дошкільного віку. Хворіють переважно дорослі і діти старшого віку  не щеплені або неправильно щеплені проти дифтерії. Захворювання на дифтерію характеризується підвищенням температури тіла, явищ інтоксикації(головний біль,слабкість)біль у горлі незначний. При розвитку токсичної форми дифтерії температура підвищується до 39 – 400. виникає набряк у зіві а також підшкірної клітковини шиї. З ускладнень дифтерії найчастіше трапляються міокардити(враження серця) а також неврологічні порушення , можуть виникнути ускладнення з боку нирок.

   Хворого на дифтерію з метою запобігання ускладнень негайно госпіталізують в інфекційну лікарню. Основний метод лікування полягає в введенні специфічної антитоксичної сироватки.

  Враховуючи , що захворювання має тяжкий перебіг та ускладнення захворювання можна попередити  проведенням щеплення проти дифтерії. Щеплення проти дифтерії проводяться у сімейних лікарів, в яких є достатня на даний час кількість вакцини.

    Проведення вакцинації є безпечною, ефективною та безкоштовною. Враховуючи , що в Україні почали реєструватись випадки дифтерії поодинокі радимо зробити щеплення завчасно звернувшись до свого сімейного лікаря.