Лікар-ендокрінолог Лісконіг Олена Вікторівна

5 кроків, щоб запобігти діабету!

Харчуйся правильно

Здорове харчування не означає голодування, а зменшення калорійності їжі за рахунок простих вуглеводів і жирів (переважно тваринного походження) забезпечення у щоденному раціоні необхідної кількості вітамінів, мікроелементів, незамінних амінокислот. Стабільний режим харчування по можливості з дробним прийомом їжі (5-6 разів на добу) Останній прийом їжі не пізніше 18.30.

Будь фізично активним

    Фізичні навантаження сприяють зниженню рівня глюкози в крові, допомагають попередити розвиток ускладнень та знижують смертність. Більше рухайтесь на протязі дня, ходіть пішки. Зробіть родинний відпочинок активним.

Утримуй нормальну масу тіла

Зайва вага значно погіршує перебіг діабету та зменшує ефективність лікування. Зниження ваги дозволяє надовго зупинити захворювання або полегшити перебіг діабету, покращити самопочуття, продовжити життя.

Перевіряй рівень глюкози, якщо маєш сумніви

Контролюйте і перевіряйте належний рівень цукру в крові (3.3-5,5 мм\л). Самостійно вимірюйте рівень цукру крові в крові можливо за допомогою глюкометра. Далі як ви отримали важливо записати в щоденник самоконтролю.

Дотримуйся порад лікарів.

Ведіть активний спосіб життя . Дотримуйся правил здорового харчування. Регулярно приймайте лікування, яке призначив вам лікар.